İş dünyasını rahatlatacak olan Nefes Kredisi ile ilgili Yenişehir Ticaret Borsası Başkanı Saim Bolaca açıklamalarda bulundu.

İlk etapta Denizbank üzerinden kredi başvuruları alınacak, 6 milyar liranın üzerinde kredi sağlanacak.

Koronavirüs salgını sürecinde işleri bozulan işletmeler nefes kredisi sayesinde ekonomik rahatlama sağlayabilecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonu altında yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi çerçevesinde, KOBİ’lere düşük faizli kredi sağlamak için Denizbank’ın desteğiyle hayata geçirilen ‘TOBB Nefes Kredisi’ projesi Yenişehir Ticaret Borsası Başkanı Saim Bolaca tarafından duyuruldu.

Bolaca, “Finansman ihtiyacına cevap verebilmek adına TOBB Nefes Kredisi bugün itibarıyla yeniden devreye alınıyor” dedi.

Bolaca, “Bu projede TOBB ve 365 oda ve borsa olarak, üyelerimize kısa sürede 6 milyar liranın üzerinde kredi sağlayacağız. TOBB Nefes Kredisi’nin faizi yıllık yüzde 7,5 olacak. Bir üyemiz azami 100 bin lira kredi kullanabilecek. 2020 yılında ne anapara ne faiz ödemesi olacak. Cirosu 25 milyon liranın altında olan üye işletmelerimiz bugünden itibaren borsamızdan alacakları üyelik belgesiyle Denizbank şubelerine başvurabilecek.” dedi.